PL|EN|DE Twitter facebook

Vermetten Eric, Prof. Dr., (Leida, NL)

« Przejdź do listy wykładowców

Prof Dr Erick Vermetten (MD, Ph.D) jest lekarzem Uniwersytetu Medycznego (University Medical Center) w Lejdzie oraz kierownikiem badań w Military Mental Health (wojskowe centrum zdrowia psychicznego) Holenderskiego Departamentu Obrony (w randze pułkownika).

Jest autorem ponad 150 prac głównie z obszaru związanego z traumą w tym "Traumatic Dissociation", American Psychiatric Press, 2007 (wspólnie z M. Dorahy i D. Spiegel) oraz "The Impact of Early Life Trauma on Health and Disease", 2010 (wraz z R. Lanius i C. Pain).

Głównym obszarem jego pracy są badania związane  ze stresem pourazowym, a w szczególności wpływ czynników biologicznych na zaburzenia związane z traumą.  Dr Vermetten zajmuje się  zagadnieniami hipnozy w medycynie. Był przewodniczącym International Society of Hypnosis (I.S.H.) w latach 2006-09. Jest ekspertem NATO w zakresie różnorodnych zagadnień związanych ze  zdrowiem psychicznym osób pracujących w wojsku. Jest uznanym międzynarodowym wykładowcą z zakresu PTSD, dysocjacji i hipnozy.