PL|EN|DE Twitter facebook

KULTURA

Dlaczego Kraków?

   Kongres zorganizowaliśmy w Krakowie, mieście artystów, studentów a niegdyś także mieście królów. Kraków przyciąga swoim urokiem, jest dla zagranicznych gości piękną, renesansową wizytówką Polski, łatwo do niego dojechać i łatwo po latach przywołać dobre wspomnienia.

   Instytut organizował już w Krakowie wiele szkoleń prowadzonych przez zagranicznych wykładowców. W roku 1995 zajęcia Ingrid Derra Wippich (z Niemiec) na temat przemocy seksualnej, dwukrotnie gościliśmy szefa szkolenia Fundacji Ericksonowskiej - Brenta Geary, w 1996 roku - „terapeutyczne zastosowanie hipnozy” oraz w 1998 „Lęk i depresja”. W 1998 Susy Signer – Fischer ze Szwajcarii prowadziła w Krakowie zajęcia „Agresja i przemoc – terapia młodzieży i dzieci agresywnych”, w roku  2000 Jeffrey K. Zeig – przewodniczący Fundacji i jeden z uczniów Ericksona prowadził warsztat "Terapia małżeństw i par" a w 2003 Salvador Minuchin warsztat „Strukturalna Terapia Rodzin” zaś w roku 2008, Camillo Loriedo, „Terapia rodzin i terapia indywidualna depresji”.

   W Krakowie zorganizowaliśmy także kilka międzynarodowych konferencji, m. in. w roku 2000 spotkanie na temat pracy z lękiem, w roku 2003 konferencję na jubileusz dziesięciolecia Instytutu, zaś dwa lata później europejski kongres ericksonowski.