PL|EN|DE Twitter facebook

Greenleaf Eric, Ph.D., (CA, US)

« Przejdź do listy wykładowców

Dyrektor i założyciel Instytutu Ericksonowskiego w Bay Area (USA). Od ponad czterdziestu lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów i wykładów oraz pisaniem publikacji na temat hipnoterapii. Jedna z jego znanych książek nosi tyłuł: "The Problem of Evil: Ancient Dilemmas and Modern Therapy", ukazała się w 2000r. Niepowtarzalny styl pisarski i rozległe tło ukazują hipnozę, jako metodę która może polepszać życie i pomagać w pokonywaniu przeszkód. Hipnoza w jego książkach jest czymś, co musi być doświadczane, aby mogło być zrozumiane.  Jedną ze specjalności Dr. Greenleaf'a jest ułatwienie komunikacji między świadomym i nieświadomym umysłem - umożliwienie ludziom korzystania z obu tych aspektów w codziennym życiu.

Większość licencjonowanych psychologów uznają Dr. Greenleaf'a za jednego z najważniejszych  nauczycieli hipnozy na świecie. Dr Milton Erickson wybrał Eric'a do otrzymania "The first Milton H. Erickson Award of Scientific Excellence for Writing in Hypnosis" (pierwszej Nagrody Milton H. Erickson'a za osiągnięcia pisarskie na temat hipnozy). Eric praktykuje w San Francisco Bay Area (CA) oraz w  Albany (NY).
Prowadził warsztat 24-25.05.1996, "Rozwiązywanie nieznanych problemów - marzenia senne i symbole w psychoterapii", Łódź.

www.miltonherickson.com

Bibliografia:

2000 Greenleaf E. „The Problem of Evil: Ancient Dilemmas and Modern Therapy”, Zeig Tucker & Theisen Publishers.